4. nadnárodní setkání ve Výmaru

Výmar | duben 2018

Přípravy pilotního ověření jsou v plném proudu

Zkraje dubna 2018 se všichni partneři projektu Q3MEE sjeli na čtvrté nadnárodní projektové setkání do německého Výmaru. Na programu byly především přípravy na pilotní ověření pěti vzdělávacích modulů k elektromobilitě a smart grids. To u některých partnerů již brzy vypukne.

Na další z řady partnerských setkání zamířily projektové týmy do durynského městečka Výmar. Čtvrté setkání projektu Kvalifikace pro třetí tisíciletí se uskutečnilo ve dnech 4. a 5. dubna 2018. Zástupci všech partnerů představili svou dosavadní práci, informovali o rozhovorech a navázané spolupráci s firmami a přípravách na pilotní ověření svých vzdělávacích modulů. Nejpodrobnější koncepci představil domácí partner z německé organizace Tibor, jenž bude mít konečné výsledky ověření, které proběhne na spolupracující Andreas-Gordon-School, do konce letních prázdnin.

V rámci pracovního programu zavítali účastníci setkání i do durynské metropole Erfurtu. Zástupci TEAG Thüringer Energie, hlavního poskytovatele energií v celém Durynsku, všem odkryli výcvikové centrum, ukázali svůj elektro-vozový park a soustavu dobíjecích stanic a informovali
o stavu elektromobility v regionu.

Hostitelské městečko Výmar - kulturní a duchovní centrum konce 18. a 19. století, jež stálo také u zrodu první německé republiky - nešlo ponechat bez prohlídky. Genius loci tohoto místa, s nesmazatelnou stopou geniálního Goetheho, který zde pro velkou část svého života našel útočiště, na návštěvníky dýchá z každého rohu.

DEUTSCHES NATIONALTHEATER WEIMAR (Německé národní divadlo Weimar) – skupinové foto před památným místem podpisu ústavy Výmarské republiky 1919.

Na páté nadnárodní setkání se všichni partneři vydají v říjnu 2018 do italské Bologni. Projekt „Qualifications for the third millennium in electrical engineering“ (Q3MEE) je financovaný Evropskou Komisí v rámci programu Erasmus+.