3. nadnárodní setkání v Seville

Sevilla | prosinec 2017

Učebnice k pěti modulům už jsou na světě

Začátkem prosince 2017 se partneři projektu Q3MEE sešli ve španělské Seville. Hlavním úkolem bylo zhodnotit učebnice, které od posledního setkání na jaře téhož roku vytvořili. Pět studijních textů pro výuku elektromobility a smart grids je už na světě a od jara 2018 začne jejich pilotní ověřování.

Třetí nadnárodní setkání projektu zaměřeného na nové technologie - elektromobilitu a chytré sítě -nás od 11. do 14. prosince 2017 zavedlo do španělské Sevilly. Od předchozího jednání ze začátku května ve Velkých Kapušanech se partneři mohli pochlubit velkým dílem odvedené práce. Pět nových učebních materiálů k pěti zpracovávaným modulům je již v první verzi hotovo. Na setkání je jejich tvůrci představili všem partnerům. Před pilotním ověřením čeká materiály ještě revize na základě vznesených připomínek, ale obecně bylo jejich hodnocení velmi pozitivní.

Po pracovním jednání nám španělský hostitel zajistil exkurzi do odborné školy IES Politecnico, kde měli všichni možnost poznat španělský vzdělávací systém, seznámit se s obory vyučovanými na dané škole a prohlédnout si její laboratoře, dílny a učebny.  Prosluněná Sevilla, která i na začátku prosince překvapila příjemnými 20 0C, nadchla všechny účastníky také krásami svého historického centra.
Na dalším projektovém setkání nás v dubnu přivítá ve Weimaru partner z Německa.

Projekt „Qualifications for the third millennium in electrical engineering“ (Q3MEE) je financovaný Evropskou Komisí v rámci programu Erasmus+.