1. Kick-off meeting v Sokolnicích

Sokolnice | září 2016

Projekt je odstartován a úkoly rozdány

Tříletý projekt byl slavnostně zahájen za účasti všech partnerů. Úvodní vykopnutí se odehrálo poslední zářijový týden v Sokolnicích na Jižní Moravě. Jeho hostitelem byla koordinátorská Střední škola elektrotechnická a energetická Sokolnice. Vedle představení partnerů a rozdělení úkolů byly na programu odborné exkurze i kulturně-poznávací aktivity.

Úvodní kick-off meeting nového Erasmus+ projektu se uskutečnil 27. až 30. září v jihomoravských Sokolnicích. Na setkání se sešli zástupci všech osmi partnerů. Někteří byli v České republice vůbec poprvé a se všemi partnery je čekalo první osobní setkání. Jiní se naopak již velmi dobře znali ať už z dřívějších projektů, elektrotechnických soutěží či dalších aktivit středních škol.

Ve slavnostní a přátelské atmosféře partneři dohodli přesné podmínky projektové spolupráce a rozdělili si úkoly. Hostitelé se pochlubili moderním vybavením dílen a zejména pak největší technologickou pýchou školy – Energy Centrem, tréninkovým centrem pro obnovitelné zdroje.

Pro načerpání inspirace a nadšení pro nové technologie zavítali návštěvníci na exkurzi do inovativní společnosti LIKO-S Company do Slavkova u Brna. Zpáteční cestu partneři proložili drobnou historickou vložkou a zastavili se u Mohyly míru, památníku bitvy Tří císařů. Vynechat nešlo ani jihomoravský folklór. Několikadenní setkání bylo završeno prohlídkou nedaleké brněnské metropole s historickými monumenty i ukázkami moderního umění.